Isos- ja kerhonohjaajaleiri 1.-3.9.

Leiri on tarkoitettu kaikille uusille isosille ja kerhonohjaajille. Leirillä opetellaan porukalla isosena ja kerhonohjaajana tarvittavia taitoja, suunnitellaan tulevia kerhoja ja pidetään hauskaa yhdessä. 

Ilmoittaudu mukaan viimeistään 29.8. 

Nuorten joululeiri

Jo perinteeksi muodostunut, legendaarinen nuorten joululeiri pidetään jälleen Törmälässä 1.-3.12. Rentoa jouluista ohjelmaa, hiljentymistä ja yhdessäoloa. Ilmoittautumiset 19.11. mennessä.

Retki Oulugospeliin

Lähdemme jälleen porukalla kuuntelemaan gospelia lauantaina 4.11. Haukiputaalle. Ilmoittautumiset 20.10. mennessä. Rippikoululaiset saavat tilaisuudesta gospeltapahtumamerkin.

 

Retki Maata Näkyvissä -festareille 

Lähde mukaan Suomen suurimmille gospelfestareille Turkuun 17.-19.11. Retken hinta on 80€ sis. matkat, ruokailut matkalla ja festareilla, liput konsertteihin sekä koulumajoituksen. Sitovat ilmoittautumiset 31.10. mennessä. 

Nuoret kisailevat leirillä
Nuoria rannalla käsikädessä hyppäämässä

Ota yhteyttä

nuorisotyönohjaaja
Puistotie 3
91100 Ii

Varhaisnuorisotyö. Yhteistyö koulujen kanssa.